Udrażnianie kanałów

VDW Gold    Właściwe oczyszczenie i opracowanie kanałów jest podstawą do sukcesu w postaci wyleczonego zęba. W nowocześnie wyposażonym gabinecie nie powinno zabraknąć urządzeń do profesjonalnych i bezpiecznych zabiegów endodontycznych. W wielu przypadkach to dzięki nim możemy cieszyć się własnymi zębami o wiele dłużej. Mikrosilnik endodontyczny VDW Gold oraz endometr Raypex to właśnie takie urządzenia.

   Endometr stosujemy do pomiaru długości kanału, co jest niezbędne do prawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Mikrosilnik endodontyczny to maszynowy system, który zdecydowanie ułatwia dokładne oczyszczenie korzenia z zainfekowanej miazgi. Dopiero tak precyzyjnie przygotowany kanał może zostać wypełniony.

   Przy zastosowaniu VDW Gold i endometru Rypex leczenie endodontyczne jest dużo bardziej dokładne. Jest ono również wysoce bezpieczne, ponieważ moment obrotowy i prędkość wierteł obrotowych jest na bieżąco kontrolowana. Położenie pilnika w kanale jest stale monitorowane i sygnalizowane znakiem świetlnym i dźwiękowym. Takie rozwiązanie znacząco minimalizuje możliwości złamania narzędzia w kanale i zdecydowanie podnosi jakość i efektywność leczenia kanałowego.