Ozonoterapia

   O zdrowotnych skutkach stosowania ozonu wiedział już C. Lendler w 1870r. Dziś wiedzą o tym również stomatolodzy pracujący w naszej klinice, którzy wykorzystują go w procesie leczenia stomatologicznego.

   Przeprowadzone badania dowiodły, że ozon, który posiada utleniające właściwości wchodzi w reakcję zarówno z bakteriami powodującymi próchnicę, jak i ich metabolitami. Powoduje ich utlenienie, a tym samym uniemożliwia rozwinięcie się flory bakteryjnej. Niszczy błonę komórkową bakterii zgromadzonych na powierzchni zęba, a także na błonie śluzowej.

   W naszej klinice posiadamy specjalne, nowoczesne urządzenie do ozonoterapii – OzonyTron X. Istotą jego działania jest reaktywny tlen w stanie powstawania, który z ogromną prędkością kierowany jest na bakterie, zabijając je. Natomiast zdrowe komórki ludzkiego organizmu nie są uszkadzane, ponieważ jak na eukarioty przystało, w ściankach jąder komórkowych posiadamy cholesterol.

   Jest to leczenie nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne oraz bezbolesne. Nie spodziewajcie się Państwo po nim żadnych reakcji alergicznych, bądź jakichkolwiek innych skutków ubocznych. Ozonoterapia za pomocą OzonyTronu jest wyjątkowo skuteczna ponieważ niszczy nawet silne bakterie, grzyby i wszelkiego rodzaju wirusy. Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest to, że już w pierwszych sekundach utylizuje niewykorzystany ozon, w związku z czym nie ma on szans na przedostanie się go do układu oddechowego.

   O tym jak ważna jest ozonoterapia wiedzą twórcy Stowarzyszenia, którzy podjęli się działalności na rzecz informowania pacjentów i lekarzy o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie. Medical Society for Ozone Application in Prevention and Therapy (Stowarzyszenie medyczne ds. ozonowej terapii zapobiegawczej) zrzesza członków z całej Europy, co świadczy o rozwoju tej dyscypliny medycznej.

Nic dziwnego, że ozonoterapia ma tak szerokie zastosowanie w stomatologii: