Mikroskop i lupa

   W naszej klinice stosujemy mikroskop jednej z najlepszych światowych firm – KARLA KAPSA. Jest ona w ścisłej czołówce wdrażania i wykorzystywania najnowszych osiągnięć technologicznych oraz korzystania z komputerowego wspomagania systemów projektowania. Zaufali jej lekarze z ponad 70 krajów świata, bo nie bez znaczenia jest fakt 50-letniego doświadczenia i obecności na rynku, a w związku z tym ciągłego rozwoju i unowocześniania oferowanych urządzeń.
   Dzięki lupie firmy Surgitel możemy osiągnąć powiększenie rzędu: 2x; 2,5x; 3x, 4x. W związku z tym jest wystarczającym urządzeniem optycznym do wykonania większości zabiegów leczniczych w stomatologii zachowawczej, protetyce, ortodoncji, chirurgii, a w niektórych przypadkach również w endodoncji. Aby jednak uzyskać jeszcze większą dokładność i większe powiększenie podczas zabiegów w naszej klinice stosujemy mikroskop.

   Jeszcze niedawno wiele zębów nie byłoby dobrze przeleczonych, a nawet zostałyby przeznaczone do ekstrakcji, gdyby nie zastosowanie mikroskopu. Jego podstawowym zadaniem jest powiększenie pola operacyjnego oraz jego właściwe oświetlenie. Mikroskopy KARL KAPS w standardowym wyposażeniu posiadają dwudrożny, współosiowy system zimnego światła prowadzonego światłowodem. System ten eliminuje cienie w polu zabiegowym.

   Idealne połączenie dwóch czynników – dużego powiększenia dzięki precyzyjnej optyce o dużej głębi ostrości oraz silnego, skupionego światła pozwala na odnalezienie ujść wszystkich kanałów zębowych, udrożnienie tych, które bez powiększenia uznane byłyby jako niedrożne, a także wyleczenie kanałów o specyficznej budowie anatomicznej. Dzięki mikroskopowi lekarz stomatolog potrafi zdiagnozować ewentualne przeszkody, takie jak obliteracja (zarośnięcie tkanek), uszkodzenie czy pęknięcie korzenia.

   Mikroskopy KARL KAPS są doskonale wyważone, posiadają stabilne układy mechaniczne eliminujące wszelkie drgania i umożliwiające prowadzenie mikroskopu w dowolnych kierunkach. W naszym gabinecie lekarze stomatolodzy korzystają z mikroskopu zamocowanego do sufitu. Dzięki temu wokół stanowiska pracy lekarza nie ma dodatkowego sprzętu utrudniającego swobodne poruszanie się wokół Pacjenta.